Auskarų priežiūros patarimai

Kaip tinkamai rūpintis auskarais po vėrimo

Auskarų priežiūros patarimai

Auskarų priežiūros patarimai

Auskarai gali suteikti išskirtinumo ir pagyvinti jūsų stilių, tačiau, kad džiaugtumėtės jais be rūpesčių, būtina tinkama priežiūra. Nuo pačios vėrimo procedūros iki kasdienio nešiojimo – kiekvienas žingsnis svarbus.

Švara – sėkmingo gijimo pagrindas

Pirmosiomis savaitėmis po auskaro įvėrimo būtina kruopšti higiena. Rekomenduojama du kartus per dieną švelniai nuvalyti pradurtą vietą dezinfekuojančiu skysčiu ir vengti rankomis liesti auskarą be reikalo.

Venkite kosmetikos

Kartais norisi pasipuošti makiažu ar naudoti plaukų formavimo priemones, tačiau iš pradžių geriau jų neprileisti prie pradurtos vietos. Kosmetikos likučiai gali sukelti sudirgimą ar net infekciją.

Neskubėkite keisti auskaro

Nors gali kilti noras pasikeisti papuošalą į kitą, patariama neskubėti. Specialistai rekomenduoja laukti bent kelias savaites, o kartais – iki kelių mėnesių, kol vieta visiškai sugis.

Stebėkite gijimo procesą

Jeigu pastebite paraudimą, skausmą ar išskyras, nedelskite kreiptis į profesionalą. Laiku suteikta pagalba padės išvengti rimtesnių komplikacijų.

Saugokite auskarą nuo mechaninio dirginimo

Miegant, sportuojant ar rengiantis venkite situacijų, kai auskaras gali būti užkliudytas. Tai padės apsaugoti pradurtoje vietoje susiformavusį audinį ir sumažins uždegimo riziką.

Rinkitės kokybiškus papuošalus

Nuo auskaro medžiagos priklauso, kaip jūsų oda reaguos į papuošalą. Hipoalerginiai metalai, tokie kaip chirurginis plienas arba titanas, sumažins alerginių reakcijų tikimybę.

Kasdienė priežiūra

Po visiško sugijimo auskarai taip pat reikalauja dėmesio. Retkarčiais juos išimkite ir nuvalykite, kad nesikauptų nešvarumai. Taip auskarai išliks blizgūs, o oda – sveika.

Laikydamiesi šių patarimų galėsite džiaugtis gražiais ir tvarkingais auskarais be nereikalingų rūpesčių.

Dar tik svarstote auskarų vėrimą? Susipažinkite su populiariausiomis auskarų vietomis ir perskaitykite piercingo gidą prieš priimdami sprendimą.

Dažniausiai užduodami klausimai